Konkurs na szkolne strefy harmonii rozstrzygnięty!
Tuż przed wakacjami Filharmonia w Szczecinie ogłosiła konkurs na szkolne strefy harmonii. Znamy zwycięzców!
Szkolne strefy harmonii to miejsca, w których uczniowie mogą odpocząć w czasie przerwy, zjeść w spokoju drugie śniadanie, posłuchać dobrych dźwięków, ale przede wszystkim – uciec od hałasu. Zainspirowani pomysłem Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w SP nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole, postanowiliśmy ogłosić konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjów, w ramach którego prosiliśmy o zaprezentowanie własnego pomysłu na taką strefę.

Spośród dwunastu zgłoszeń z całego regionu komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Mikołaj Jarosz (firma ECOPHON, partner kampanii "Słyszę dobre dźwięki" i konkursu na szkolne strefy harmonii) oraz Paweł Kornicz, wybrała trzech laureatów konkursu na szkolne strefy harmonii:

I miejsce: Zespół Szkół w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO czyli Melomana Osłuchanego” (opiekun: Grzegorz Jurkiewicz)

II miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum Integracyjne w Stargardzie za „Cichotekę” (opiekun: Marzena Pardel)

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie za „Strefę ciszy” (opiekun: Agnieszka Suchecka)

Laureatom serdecznie gratulujemy. Już w listopadzie spotkamy się w wyjątkowym gmachu Filharmonii, by oficjalnie zaprezentować zwycięskie strefy oraz wręczyć nagrody, w tym sprzęt i wydawnictwa muzyczne ufundowane przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz – dla laureata I miejsca – wsparcie materiałowe w wyciszaniu strefy, które zapewnią partnerzy konkursu, firma ECOPHON i Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”. Zwycięzca konkursu, Zespół Szkół w Reczu, otrzyma także tytuł partnera kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie.

Wielkie podziękowania należą się też pozostałym szkołom, które wzięły udział w konkursie na szkolne strefy harmonii – jesteście inspiracją do działań, które nie tylko ulepszają szkolną przestrzeń, ale też pozytywnie wpływają na koncentrację i samopoczucie uczniów:

Zespół Szkół w Kołbaczu
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach
Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Stargardzie
Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu

Konkurs na szkolne strefy harmonii jest częścią kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, którą Filharmonia w Szczecinie realizuje od 2016 roku. Warto śledzić stronę internetową Filharmonii (filharmonia.szczecin.pl) i kampanii SDD (uslysz.filharmonia.szczecin.pl), gdzie pojawiać się będą informacje o kolejnych konkursach i działaniach skierowanych do uczniów i nauczycieli, a także dyrektorów szkół. W sezonie artystycznym 2017/2018 Filharmonia im. M. Karłowicza szuka dobrych dźwięków. Odnajdźcie je z nami w swojej szkole.

ORGANIZATOR KAMPANII: Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie
SPONSOR KAMPANII: Pomerania Brokers Sp. z o.o.
MECENAS: Gmina Miasto Szczecin
PARTNERZY KAMPANII: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, ECOPHPON, Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”
PATRONAT HONOROWY NAD KAMPANIĄ I KONKURSEM: Izba Architektów RP
PATRONAT HONOROWY NAD KONKURSEM: Zachodniopomorski Kurator Oświaty